Blog /
Klaveriduo

Klaveriduo

Tutvusime Leedu pianist Justas Servenikasega aastaid tagasi Kaunases, kui osalesin ühe Julliardi professori meistrikursusel. Seal olid kõik noored ja vihased Baltimaade pianistid, kõik sellised konkursivõitjad ja võimekad mängijad. Mina esindasin tookord ainsana Eestit. Kursis läks hästi ja Justas kutsus mind juba järgmisel aastal tagasi, kui meid juhendas legendaarne pianist Andrei Gavrilov. 

Justasega leidsime ühise klapi ning õige pea alustasime ka klaveriduoga. Mida ikka kaks pianisti nii väga koos saavad teha 🙂

Alustasime kohe väikese tuuriga Eestis, siis esinesime Peterburis, kus meil oli toona palju sõpru. Justas oskab vene keelt aktsendivabalt rääkida ja uuris palju sealset meediat. Pidime järgmine aasta sinna tagasi minema, kuid juba siis ütles Justas, et Venemaa käitub kahtlaselt ja tema sinna rohkem ei lähe. 

Praeguseks oleme esinenud Eesti, Leedus, Poolas ja Norras. Eelmisel hooajal esitasime Rahmaninovi kogu kaheklaveri muusika mitmetel kontsertidel Norras, Eestis ja Leedus.

Mängisime Pärnu linnaorkestri ees nende hooaja avakontserdil ning esitasime 2023nda aasta detsembris Kaunase filharmoonia kahepeale viis Bachi klaverikontserti. 

Tulevikuplaanid on seotud Bachi juubeliaastaga ja Ciurlionise juubeliaastaga. 

Eriline on meie puhul ilmselt ka see, et oleme küllaltki erinevad, ka välimuse poolest ikka täitsa erinevad, aga muusikas meie erinevused sulavad üheks tervikuks, sisaldades endas suurt ja kirgliku sõprust ning armastust muusika vastu.

Join My Newsletter

Join it